دخترها و پسران جوانی که در آستانه شروع مراسم ازدواج خود هستند ،بیشتر در تب و تاب خرید و برنامه ریزی برای بزرگ ترین اتفاق زندگی شان قرار دارند.لباس عروس مناسباما در میان همه این تدارک دیدن ها دخترخانم ها یک دغدغه شیرین اما جدی هم دارند و آن هم انتخاب لباس عروس مناسب است؛خیاط لباس عروس در شرق تهران ، خیاط لباس عروس در غرب تهران ، خیاط لباس عروس در شمال تهران
حق هم دارند انتخاب در میان انواع و اقسام طراحی ها آن هم با قیمت های نه چندان مناسب این روزها، اصلا ساده نیست.پوشیدن لباس سفید عروسی از زیباترین رویاهای هر دختری است؛ لباسی که از چند ساعت پیش از مراسم از جعبه اش بیرون آورده می شود تا یک شب لباس مخصوص شما باشد و شب بعد شاید بر تن عروس های دیگری بدرخشد و شاید در همان جعبه مخصوص سال های بسیار در گنجه های لباس خاک بخورد.لباس عروس مناسبلباس عروس - مدل لباس عروس آستین دار پوشیده - نکات انتخاب لباس عروس مناسببرای انتخاب لباس عروس مناسب این نکات را بدانیدانتخاب و تهیه لباس عروس رؤیایی از خان های دشوار مراسم عروسی به شمار می رود. سعی کرده ایم همه ریزه کاری های تهیه لباس عروس و گزینه هایی که بعد از پایان مراسم دارید را مرور کنیم تا خودتان با یک حساب سرانگشتی بهترین راه را انتخاب کنید.خیاط لباس عروس در شرق تهران ، خیاط لباس عروس در غرب تهران ، خیاط لباس عروس در شمال تهران
1- اگر کرایه کنیدشما یکی از مرسوم ترین روش های تهیه لباس عروس را انتخاب کرده اید. در این روش انتخاب های بیشتری دارید و درنتیجه کمتر مجبورید نگرانی قیمت بالا را داشته باشید؛ البته ملاحظات و محدودیت های وی‍ژه ای هم خواهید داشت. اکثر مزون های لباس عروس و آرایشگاه های تخصصی عروس این گزینه را به شما پیشنهاد می دهند. عروس سراها هم اصلا برای همین کار ساخته شده اند.
چه مزایایی دارد؟از گرفتاری خرید پارچه و پروهای وقت و بی وقت خبری نیست. بعد از عروسی هم نباید دنبال جا برای لباس عروس تان بگردید و مهم تر از همه اینها، پول کمتری خرج می کنید.
چه معایبی دارد؟اگر خدای نکرده بلایی سر لباس عروس بیاورید، چه افتادن آکسسوار و تزئینات لباس باشد چه سابیده شدن دنباله لباس باید خسارت بپردازید حتی اگر آسیب مختصر باشد. به این جریمه اضافه کنید هزینه اتوشویی بردن لباس درصورت کثیفی را. پس اگر حس می کنید نمی توانید از لباس امانتی به خوبی نگهداری کنید از شیوه دیگری برای تهیه لباس استفاده کنید.
به چه نکاتی باید توجه کنیم؟چند روز مانده به عروسی، دوباره لباس انتخابی خود را بپوشید. بعضی از لباس های کرایه ای کهنه شده اند، حتما لباس هایی را انتخاب کنید که خیلی زیاد پوشیده نشده باشند. لباس موردنظرتان را به خوبی بررسی کنید تا اگر شکافتگی یا سابیدگی دارد به نام شما تمام نشود. اگر لباستان را چند ماهی قبل از عروسی انتخاب کرده اید به صاحب لباس تأکید کنید که از چند روز پیش از عروسی شما به کسی کرایه ندهد.
چقدر باید هزینه کنیم؟معمولا باید بین 50تا 70درصد قیمت واقعی لباس را برای کرایه آن بپردازید. لباس هایی که برای نخستین تا سومین بار کرایه داده می شوند مشمول 70درصد و باقی لباس ها 50درصد قیمت خرید کرایه داده می شوند. کرایه لباس هم از 80هزار تومان شروع می شود و به 850تا یک میلیون تومان هم می رسد.
2- اگر بدوزیدیکی از اختصاصی ترین روش های تهیه لباس عروس را انتخاب کرده اید. برای این کار حتما مزونی را انتخاب کنید که پیش از این کار لباس عروسش را دیده و پسندیده باشید.
چه مزایایی دارد؟لباسی که برای شما و به تن شما دوخته شده احتمالا بهتر از هر لباس دیگری به شما می آید. شما می توانید هر طرح و نظری که برای لباس عروستان دارید پیاده کنید و نگرانی ای برای آسیب های سطحی لباستان نداشته باشید.همچنین بخوانید : تولد 28 سالگی مژده لواسانی در حرم امام حسین (ع) +عکس
چه معایبی دارد؟بدقولی بعضی خیاط ها نکته نگران کننده این روش است؛ اتفاقی که در برنامه های فشرده عروسی می تواند شما را تا مرز جنون ببرد. به این اتفاق اضافه کنید پرو های مقدماتی، میانه و پیشرفته لباس را که به اندازه چند دست لباس خریدن از شما وقت می برد. قاعدتا هزینه خرید لباس هم بیشتر از کرایه است اما نگران پرداخت خسارت نیستید.
به چه نکاتی باید توجه کنیم؟مدلی را انتخاب کنید که یقین داشته باشید به شما می آید. حتما به خیاط خود اعتماد کامل داشته باشید و مدل موردنظرتان را به تأیید او برسانید تا اگر نتیجه چندان مطلوب نبود نتواند تقصیر را متوجه خود شما و مدل انتخابی تان کند. مجبور نیستید یکی از مدل های ژورنال ها را انتخاب کنید، دست به خلاقیت بزنید و مثلا مدل بالاتنه یک لباس را به دامن لباس دیگری بدوزید.
چقدر باید هزینه کنیم؟پول دوخت لباس عروس از 250هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر است. مابقی قیمت لباس هزینه پارچه ای است که شما برای لباستان انتخاب می کنید. اگر خودتان از عهده خرید پارچه برمی آیید حتما مسئولیت خرید آن را به گردن بگیرید اما پیش از آن، اندازه دقیق پارچه را از خیاط تان بپرسید که مجبور به دوباره کاری نشوید. البته اگر به خیاط تان اعتماد دارید بگذارید پارچه را خودش تهیه کند. قیمت پارچه هم براساس جنس و رنگ متفاوت است. در نهایت قیمت یک لباس خوب حدود 700هزار تومان برای شما آب خواهد خورد. این روش یک گزینه متفاوت دیگر هم دارد؛ خیلی از مزون ها لباسی را به سایز شما اما برای خودشان می دوزند و شما آن را برای نخستین بار می پوشید اما پول کرایه یک شب آن را می پردازید و لباس شما در آرشیو مزون برای کرایه به عروس های دیگر، قرار می گیرد.
3- اگر بخریدیکی از بی دردسر ترین روش های تهیه لباس عروس را انتخاب کرده اید. همه مراکز دوخت و کرایه لباس عروس، لباس عروس هایی برای فروش هم دارند. با فراغ بال به فروشگاه ها و مزون ها و عروس سراها سر بزنید و لباس پرو کنید!
چه مزایایی دارد؟فقط کافی است لباس دلخواهتان را پیدا کنید. از آن لحظه تا زمانی که لباس مال شما شود کمتر از 10دقیقه زمان می برد. دغدغه های خوب درآمدن لباس دوخته شده یا کهنه بودن لباس هم آزارتان نخواهد داد.
چه معایبی دارد؟اصولا وزن عروس خانم ها در هفته آخر عروسی به واسطه فشارهای مختلف پایین می آید، آن وقت شما روز عروسی لباسی را خریده اید که دقیقا همین یک شبی که به کارتان می آید به تنتان گریه می کند. به این عیب اضافه کنید هزینه پرداختی را؛ چون اصولا خرید لباس عروسی برخلاف تصور عام از دوخت آن گران تر تمام می شود.
به چه نکاتی باید توجه کنیم؟پیش از خرید،کفش را متناسب با قد آقای داماد بخرید تا بلندی لباس تان در حد طبیعی باشد. همینطور لباس عروس منتخبتان را برای حداقل 15دقیقه بر تن خود نگه دارید تا همه عیوب پنهانش از سنگینی بیش از حد گرفته تا دست و پا گیر بودن آن بر شما آشکار شود.
چقدر باید هزینه کنیم؟قیمت لباس عروس مثل هر لباس دیگری بستگی به مارک و جنس پارچه و طراحی آن دارد. قیمت خرید لباس عروس هم از 800هزارتومان شروع می شود و باید گفت که پایانی بر آن نیست.